Príklad textu futbalových správ v indonézštine

click fraud protection

Podľa stránky kbbi.kemendikbud.go.id sú správy definované ako text alebo informácia príbeh o udalosti, ktorá sa práve koná alebo sa stala. Správy sa zvyčajne publikujú v rôznych druhoch masmédií, či už ide o tlačené médiá, ako napr novinyalebo online médiá, ako napríklad online spravodajské weby. Informácie Poskytované informácie môžu byť o čomkoľvek, vrátane informácií o futbale alebo futbale. Samotný futbal alebo futbalové novinky obsahujú čokoľvek z futbalových zápasov, profilov ľudí vo svete futbalu na druhú stranu života futbalových postáv vo svete a národné

V tomto článku sa dozvieme, ako vyzerá príklad spravodajského textu, ktorý káže o futbale alebo o futbale. Nasledujúci príklad je výňatkom z futbalu alebo futbalových správ pochádzajúcich z médiá online alebo online. Príklady možno vidieť nasledovne!

Hazard vedie Chelsea nad Man United a víťazom FA Cupu *

Chelsea zvíťazila v FA Cupe po tom, čo vo finále, ktoré sa konalo v noci na sobotu 19. mája 2018 na štadióne Wembley, zvíťazila nad Manchesterom United 1: 0. Jediný gól v tomto zápase padol v 22. minúte cez pokutový kop Edena Hazarda. Je to ôsmy titul Chelsea v FA Cupe v histórii klubu.

instagram viewer

Naposledy Blues (prezývka Chelsea. pero) získal tento titul v sezóne 2011-2012. Zatiaľ čo pre človeka. United musia byť v tejto sezóne ochotní skončiť bez titulu, pretože v ostatných troch súťažiach neuspeli.

Zápas bol od prvého hvizdu otvorený v miernom tempe (výkop) zaznelo. V 21. minúte dostal penaltu Chelsea po tom, čo Eden Hazard v šestnástke 16 znížil Phil Jones. Hazard, ktorý sám vyrazil tento zákrok, dokázal prekonať brankára De Gea a zmeniť skóre na 1: 0.

Manchester, ktorý zostal v úzadí, hrozil útokmi Paula Pogbu a Alexisa Sancheza. Útoky týchto dvoch hráčov však boli stále široké od brány Thibauta Courtoisa (brankár Chelsea, pero). Skóre 1: 0 pre výhodu Chelsea trvalo do polčasu.

V druhom polčase sa zdalo, že v zápase dominuje Manchester United, ktorý od samého začiatku druhého polčasu obmedzuje obranu Chelsea. V 63. min dal gól Alexis Sanchez, ale hemoroid Michael Oliver ho nedovolil, pretože sa to považovalo za mimo stranu.

Zdá sa, že je ťažké odpovedať, tréner Jose Mourinho sa občerstvil tým, že v 73. min vystriedal dvoch zo svojich útočníkov. Za Jesseho Lingarda a Marcusa Rashforda nastúpili Romelu Lukaku a Anthony Martial.

V posledných desiatich minútach hry hrala Chelsea defenzívne a dopredu nechala iba Oliviera Girouda a Edena Hazarda. Manchester United nedokázal v zostávajúcom hracom čase streliť gól, a tak sa konečným výsledkom zápasu stalo skóre 1: 0 pre Chelsea.

* * *

Toto je príklad textu futbalových správ v indonézštine. Dúfajme, že užitočné a schopné poskytnúť vhľad všetkým čitateľom, či už ide konkrétne o spravodajské texty, alebo JazykIndonézia všeobecne. Ospravedlňujeme sa, ak sú v tomto článku chyby.

Ak chce čitateľ pridať odkaz o spravodajských textoch a oznámeniach môžu čitatelia otvoriť nasledujúce články, a to: príklad krátkeho spravodajského textu; ukážka odseku s výkladom noviniek; rôzne druhy viet pre priame správy;príklad úradného oznámenia; príklad neformálneho oznámenia; vzor oznámenia o prijatí nového študenta; ako aj články Príklad oznámenia o víťazovi.

Ďakujem pekne a ďakujem.

* Príklad tohto článku upravený od https://bola.kompas.com/read/2018/05/20/01251018/hazard-bawa-chelsea-kalahkan-man-united-dan-juarai-piala-fa (s niektorými zmenami prispôsobenými potrebám tohto článku)