Príklad novely zmiešaného deja a jeho etáp - Poviedka je jednou z nové druhy prózy okrem toho typy románov, druhy romantiky, druhy esejía druhy drámy. Poviedka alebo poviedka je príbeh, ktorý obsahuje už napísaný príbeh človeka od 10.000 slovo. Samotná poviedka má zápletku príbeh, Kde typy dejov v samotnej poviedke pozostáva z:

1. Chronologická zápletka: zápletka poviedky etapy v dejovej líniiZačína to od začiatku, rozpoznávanie problémov, vyvrcholenie, anticlimax a riešenie problémov.
  2. Spätný tok: je zápletka poviedky, ktorá začína od dokončenia, anticlimaxu, vyvrcholenia, rozpoznania problému a počiatku.
  3. Zmiešaný alebo spätný tok: je dejová línia v poviedke, ktorá začína od vyvrcholenia, rozpoznania problému, začiatku, anti-vyvrcholenia a začiatku.

V tomto článku bude uvedený príklad zmiešanej dejovej poviedky, kde je príklad poviedky nasledujúci.

Dark Horse vs Najlepšie

Hamid a jeho priatelia boli zúfalí. Potom, čo jeho tím ťahal o 2 góly, musel teraz akceptovať aj skutočnosť, že jeho tím musel hrať s 10 mužmi, po tom, čo Fathur dostal druhú žltú kartu. Zvyšných 15 minút musel prejsť Hamid a jeho deväť priateľov, aby dobehli.

instagram viewer

Predtým sa Hamid s kolegami ujali vedenia v prvom polčase, a to gólmi, ktoré strelil sám Hamid v 29. minúte, a gólmi, ktoré strelil Edgar v 37. minúte. Cítili prevahu a intenzívne útočili aj na súperove mužstvo, až kým neskončil prvý polčas hvizdu. V druhom polčase ešte vyvíjal tlak Hamid cs. Príliš zaneprázdnení útočením sa skutočne dostali do protiútoku efektívne zo súperovho tímu a strelil gól súperovi. Od tohto gólu sa zdalo, že sa súperovmu tímu podarilo získať späť náladu a dal gól po góle, kým sa skóre skóre 2-4 nezhodovalo na tabuli skóre až do 75 minút. Neustály tlak, ktorý Hamid cs vyvíjal počas celého zápasu, spôsobil, že stratili výdrž a sústredenie.

Samotný druhý zápas je finálovým zápasom futbalového šampionátu medzi školami v provincii. Víťaz tohto zápasu získa vstupenku na účasť na národnom šampionáte. Tím posilnený samotným Hamidom je tím, ktorý nebol nasadený od svojho vstupu do turnaja. aj napriek tomu v skutočnosti podávali dôsledné výkony, až kým nepostúpili do finále. Inak je to so súperovým tímom, ktorý je posledné 3 roky pravidelným šampiónom. Zápas medzi nimi bol ako bitka medzi trpaslíkmi a obrami.

Vo zvyšných piatich 15 minútach zápasu nemohol pán Idan, ktorý je trénerom Hamida a spol., Vykonať ďalšie striedanie. Je to preto, že dávky na striedanie, ktoré robil predtým. Pak Idan si namáhal mozog, až to skoro vzdal. Štyridsaťpäťročný tréner nečakane svojim hráčom dokonca nariadil, aby už nemysleli na národné turnaje. Povedal, že jeho odchovanci by mali hrať voľnejšie a voľnejšie. „Nerozmýšľajte nad týmto finále alebo národným šampionátom. Hrajte ležérne, ako keď hráte v škole! “

Po získaní týchto pokynov začal Hamid cs pôsobiť pri hraní pokojne a uvoľnene. Sporadické útoky, ktoré predtým uskutočňovali, sa potom zmenili na hru návnada noha na nohu uvoľnene. To umožnilo Hamidovi cs dlhšie ovládať loptu pri zostavovaní schémy na skórovanie gólov. Napokon bola stratégia úspešná, keď v posledných minútach zápasu strelili 2 góly. Hamid a jeho spoluhráč Edgar skórovali opäť za svoj tím. Skóre 4-4 bolo uvedené na výsledkovej tabuli a vynútilo si predĺženie zápasu čas navyše.